Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Selde yıkılan cami ve Kur'an kursları yeniden inşa ediliyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Giresun'da Ağustos 2020'de meydana gelen sel felaketi nedeniyle tamamen yıkılan veya zarar gören cami ve lojmanların yapımına başlandı.
 Selde yıkılan cami ve Kur'an kursları yeniden inşa ediliyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Espiye’de 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketi nedeniyle tamamen yıkılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camii yeniden inşa ediliyor.

Sel felaketinde zarar gören Soğukpınar Beldesi Merkez Mahallesi Kaşdibi Mevki Camii ile Güzelyurt Köyü Yeni Camii, Kur’an Kursu ve cami lojmanında ise yenileme çalışması yapılıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Selde iki camimiz tamamen yıkıldı, iki camimiz ise zarar gördü. Sel afetinde tamamen yıkılan Yeşilköy Köyü Kızılçukur Mahalle Camii inşaatına yeniden başlandı. Soğukpınar Beldesi Merkez Mahallesi Kaşdibi Mevki Camii’nin halılarını yeniledik. Güzelyurt Köyü Yeni Camii’mizin ise lojman ve Kur’an kursu inşaatına başladık.” dedi.

Afette tamamen yıkılan Aydınlar Köyü Camii ile selin oluşturduğu hasar nedeniyle ibadete kapanan Avluca Köyü Camii için yer tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten Müftü Koçak, “Selde yıkılan ve hasar gören camilerimizi kısa sürede hayırsever vatandaşlarımızın girişimleriyle imar etmeye gayret gösteriyoruz. Camilerimizin yapımında bizlere destek olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın