Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İlçe müftülüğü 2020 yılında 47 çiftin nikahını kıydı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Giresun Espiye İlçe Müftülüğü, pandemi döneminde mesafe, maske ve temizlik kuralına riayet ederek 2020 yılı boyunca 47 çiftin nikahını kıydı.
 İlçe müftülüğü 2020 yılında 47 çiftin nikahını kıydı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Vatandaşların her an yanında olan Espiye İlçe Müftülüğü, İçişleri Bakanlığınca genelgesi uyarınca koronavirüse karşı alınan tedbirler eşliğinde 47 çiftin mutluluğuna şahit oldu.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Nikah kıyma yetkisi müftülüklere verildikten sonra, Espiye İlçe Müftülüğü olarak 47 çiftin mutluluğuna ev sahipliği yaptık. Çiftlerimiz, Müftülük Konferans Salonumuzda birbirlerine ‘Evet’ diyerek bir ömür boyu birlikteliğin en önemli şartını yerine getirmektedirler. Bizler de bir ‘Evet’ ile mutluluklarına ortak, evliliklerine vesile oluyoruz.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Nikah öncesinde Kur’an-ı Kerim okunduğunu; nikah, evlilik, mutlu yuva kurma ve ailenin önemiyle ilgili kısa sohbet edildiğini ve sonrasında nikah kıyma işlemi gerçekleştirildiğini kaydeden İlçe Müftüsü Koçak, evlenen çiftlere Kur’an-ı Kerim, ilmihal ve aile hayatıyla ilgili çeşitli kitaplar hediye edildiğini belirtti.

Doğumdan başlayarak hayatlarının her aşamasında vatandaşın yanında olduklarını dile getiren Müftü Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığınca çiftlere özel hazırlanan “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek” projesi ve “Evliliğe İlk Adım” seminerleri ile çiftlere rehberlik edildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın