Espiye’de bayram coşkusu

Giresun Espiye’de vatandaşlar Ramazan Bayramı namazını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri eşliğinde kıldı.
 Espiye’de bayram coşkusu

Espiye‘de sabahın erken saatlerinde maskelerini takarak camilere gelen vatandaşlar, bayram namazı kıldı. 

Bayram namazını kılmak için Mescid-i Aksa Cami’ni dolduran vatandaşlar, fiziki mesafe kuralına göre saf tuttu.

Namaz öncesinde cami cemaatine hitap eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “kardeşliğin, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en üst düzeye ulaştığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama huzur ve sükunet içerisinde ulaşmanın sevincini, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını” söyledi.

İşgalci İsrail’in Filistin‘e yönelik saldırılarını hatırlatan ve Müslümanların hassas bir dönemden geçtiğini kaydeden İlçe Müftüsü Koçak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. 

Bayramların dayanışma ruhunu pekiştirdiğini belirten Müftü Koçak, şöyle devam etti:

“Bulunduğumuz coğrafyada yaşayan toplumlar ve ülkeler hassas bir dönemden geçiyor. Son yıllarda ülkemizin birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bu kritik dönemde, böyle özel ve güzel günler, milli birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu pekiştirecek, dirliğimize, birliğimize, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza daha sıkı sarılmamıza vesile olacaktır. Bu nedenle böyle mübarek ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı özel günleri, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakacak, sevgi ve hoşgörü anlayışına sığınacak bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.”

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın