Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesinde 2 Mehmetçik şehit oldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Milli Savunma Bakanlığınca, Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesinde iki askerin şehit olduğu, dört askerin de yaralandığı bildirildi.
 Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesinde 2 Mehmetçik şehit oldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Yaralı personelin derhal hastahaneye kaldırıldığının belirtildiği açıklamada, “Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

– Başkan Erbaş’tan taziye mesajı

Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kartal 2 harekât bölgesinde şehadete kavuşan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Kahraman Mehmetçiklerimizin mekânları cennet olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun.

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) February 10, 2021

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın