Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diyanet TV’ye Türkiye Erişilebilirlik Ödülü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet TV, Erişilebilir Medya İçeriği kategorisinde jüri birincisi ödülüne layık görüldü.
 Diyanet TV’ye Türkiye Erişilebilirlik Ödülü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Engelli bireylerin toplumsal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan ve erişilebilirlik alanında çalışmalar yapan gerçek kişiler ile kamu kurum ve kuruluşları, kamu ve özel hukuk tüzel kişilerine bilimsel araştırmaları, başarılı projeleri, hayata geçirdikleri uygulamaları sundukları hizmetler için “Erişilebilirlik Ödülleri” sahiplerini buldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri Töreni” düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Düzenlenen Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Unutmayalım ki erişilebilirlik önce davranışlarımızla başlar. Bu noktada en önemli şey, zihinlerin dönüşümüdür. Bir başkasına engel olmadığımız her an erişilebilir olmanın önünü açarız.” dedi.

9 kategoride düzenlenen Türkiye Erişilebilirlik Ödüllerine, 1075 başvuru yapıldı. 9 kategoride dereceye girenler “jüri” ve “halk oylaması” yöntemiyle ayrı ayrı belirlendi. 

Erişilebilir Medya İçeriği Kategorisi:

Diyanet TV, engelli vatandaşlara yönelik sunduğu yayın içerikleriyle jüri birincisi olarak “Erişebilirlik Ödülü”ne layık görüldü.

Diyanet TV’nin layık görüldüğü “Erişilerbilirlik Ödülü”nü Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt aldı.

– Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’tan Diyanet TV’ye teşekkür

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak engelli vatandaşların hizmetinde olacaklarını ifade ederek Diyanet TV’yi tebrik etti.

Başkan Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

Tüm çalışma alanlarımızda engelli kardeşlerimizin hizmetindeyiz.

Engelli kardeşlerimize yönelik yayınlarıyla erişilebilir medya içeriği kategorisinde Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri jüri birincilik ödülüne layık görülen Diyanet TV’mizi tebrik ediyorum.@DiyanetTV@Dr_FatihKurt pic.twitter.com/qJXCp4pRKI

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) March 22, 2021

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın