Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi Gaziantep’ten

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Güneydoğu Anadolu Bölge Finali" gerçekleştirildi.
 Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi Gaziantep’ten

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur’an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması‘nın “Güneydoğu Anadolu Bölge Finali” yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen bölge finalinde, illerinde birinci olan hafızlar bölge birinciliği için ter döktü.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmaya Gaziantep’i temsilen katılan Oğuzeli Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencisi Nurgül Baytar birinci oldu.

Baytar ve hocalarını İl Müftülüğünde ağırlayan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, “İlimizi en güzel şekilde temsil ettiği için kızımız Nurgül’ü, yetişmesinde emeği olan hocalarını,  anne ve babasını gönülden tebrik ediyor, kendisine Türkiye finalinde başarılar diliyorum.“ dedi.

Müftü Hazırlar, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Güneydoğu Anadolu Bölge Birincisi Nurgül Baytar’a hediye takdiminde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın