Diyanet Akademi Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri ilk mezunlarını verdi

Gaziantep İl Müftülüğü ile Gaziantep Üniversitesi arasında imzalanan "Diyanet Akademik İş Birliği Protokolü" kapsamında düzenlenen seminerler tamamlandı.
 Diyanet Akademi Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri ilk mezunlarını verdi

Din görevlilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, topluma sunulan din hizmetlerinin kalitesini yükseltmek, karşılıklı danışmanlık ve destek sağlamak, fakülte öğrencilerinin eğitim düzeylerini geliştirerek mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Gaziantep İl Müftülüğü ile Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında imzalanan “Diyanet Akademik İş Birliği Protokolü” kapsamında din görevlilerine yönelik “Diyanet Akademi Mesleki Eğitim ve Gelişim Semineri” düzenlendi.

Beş hafta boyunca devam eden seminerin tamamlanmasının ardından İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ve Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehmus Demir’in katılımları ile “Sertifika Töreni” düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen törende konuşan Müftü Hazırlar ve Dekan Demir, iş birliğinin çok anlamlı olduğunu ifade ederek eğitimcilere ve katılımcılara teşekkür ettiler.

Öte yandan seminerlerin din görevlilerinin katılımlarıyla gruplar halinde devam edeceği belirtildi. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın