Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Eller Filistin ve Mescid-i Aksa için duaya kalkacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Filistin'de yaşanan işgalci İsrail terörünün son bulması için tüm Türkiye'de cuma namazı öncesi eller semaya kalkacak.
 Eller Filistin ve Mescid-i Aksa için duaya kalkacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Başından bu yana işgalci İsrail’in Filistinde uyguladığı terör eylemlerine en sert tepkiyi veren Diyanet İşleri Başkanlığı tepkilerine devam ediyor.

İnsanlığın en köklü mirasını, peygamberlerin aziz hatırasını ve Mescid-i Aksa’yı kalbinde taşıyan İslam beldesi Kudüs başta olmak üzere Filistin topraklarında işgalci İsrail tarafından on yıllardır devam eden zulüm, baskı ve katliamları acımasızca sürüyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İşgalci İsrail insanlık onuru ve mabetlerin dokunulmazlığını ayaklar altına alarak Kadir gecesinden bugüne gerçekleştirdiği saldırılarda bebek, çocuk, kadın ve savunmasız insanlar başta olmak üzere onlarca masum insanı en ağır silahlarla katletti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Filistin ve Kudüs bilncinin yerleşmesi, işgalci İsrail’in katliamlarının son bulması amacıyla tüm yurtta vatandaşları cuma namazı öncesi duaya çağırdı.

81 il müftülüğüne konuya ilişkin bir yazı gönderen Başkanlık “Filistinli kardeşlerimizin yapılacak her türlü maddi yardım kadar, manevi desteğe de ihtiyaçları vardır.” dedi.

Yazıda, tüm camilerde cuma namazı öncesi Yasin, Fetih, Mülk ve kısa sureler okunarak dua yapılacak.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın