TDV gönüllüleri yaban hayvanları için seferber oldu

Erzurum Çat İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için seferber oldu.
 TDV gönüllüleri yaban hayvanları için seferber oldu

Çat İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet eden din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri, İlçede etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. 

Belirli noktalara yem bırakan din görevlileri ve TDV gönüllüleri, yaban hayvanlarının kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandıklarını belirtti.

“Yolun İyilik Olsun” sloganıyla yeryüzüne iyiliği yaymak için yola çıktıklarını belirten Çat İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan, “Türkiye Diyanet Vakfı Çat Şubesi olarak iyiliği yaymak için çıktığımız bu yolda yetimin, yoksulun, mazlumun, mağdurun ve kimsesizin umudu olduğumuz gibi yeryüzünü paylaştığımız diğer canlılara da iyilikle dokunmak istedik. Bu kapsamda zorlu kış şartlarının yaşandığı İlçemizde sosyal bir sorumluluk olarak din görevlilerimiz ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülerimizle karlı arazide yaban hayvanları için yem bıraktık. Ayrıca sokak hayvanları için de farkındalık oluşturan din görevlilerimiz, düzenli olarak kuru mama bırakıyor. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın sessiz kulları olan hayvanlar için başlatılan bu iyilik hareketi, Allah’ın rahmetini celb edecektir. Unutmamak gerekir ki dünya bize biz de birbirimize emanetiz.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın