Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Miniklerden 'Bir Damla Hayat'

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Erzurum Aşkale İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını su sıkıntısı çeken kardeşleri için inşa edilen su kuyusuna bağışladılar.
 Miniklerden 'Bir Damla Hayat'
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), kurak coğrafyalarda “Bir Damla Hayat” temasıyla su kuyuları inşa ediyor. 

İl ve ilçe müftülükleri de düzenledikleri yardım kampanyaları ile su kuyularına destek oluyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu kapsamda Aşkale İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını su kuyusuna bağışladılar.

Aşkale ESMEK ile Nurulayn 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencileri, kumbaralarını Kur’an kursu öğreticileri öncülüğünde İlçe Müftüsü ve TDV Aşkale Şube Başkanı Rahmi Sancar’a teslim etti. 

Miniklerin bağışını TDV adına kabul eden İlçe Müftüsü Sancar, “küçük yaşlarına rağmen kocaman kalpleriyle yapmış oldukları bağışın çok anlamlı olduğunu” belirterek şöyle konuştu:

 “Yardımsever milletimizin desteği ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde kurak coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimizin acısını dindirmek, sorunlarına çözüm üretmek için tüm imkânlarımızla seferber oluyoruz. Su sıkıntısı çekenler için ‘Bir Damla Hayat’ teması ile ülke genelinde yüksek katılımla devam eden hayır kervanına 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerimiz de bizleri yalnız bırakmadı. Aşkale İlçe Müftülüğü olarak bu anlamlı katkılarından dolayı minik öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Yüreklerindeki bu yardımlaşma duygusunun hiçbir zaman kaybolmamasını diliyorum.’’

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın