Diyanet gençlik merkezinde hafız oldu

Erzurum Aziziye İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Mustafa Bakan Camii Diyanet Gençlik Merkezinde Diyanet gönüllüsü genç, hafız oldu.
 Diyanet gençlik merkezinde hafız oldu

Gençlerin bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği ve merhamet duygusuyla yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde İl ve İlçe Müftülükleri bünyesinde kurulan Diyanet Gençlik Merkezleri meyvelerini vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Aziziye İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Mustafa Bakan Camii Diyanet Gençlik Merkezindeki gençlik faaliyetlerine katılan Ahmet Efe Ağgön, din görevlileri ve gençlik koordinatörlerinin teşviki ile hafız oldu.

Diyanet Gençlik Merkezinde başladığı hafızlık eğitimini Ahmediye Medresesinde tamamlayan Ağgön için merasim düzenlendi.

Hacı Mustafa Bakan Camii’nde düzenlenen merasimde konuşan İlçe Müftüsü Ebubekir Bayrak, Diyanet Gençlik Merkezlerinde gençlerin ilim ve hikmetle yetiştiğini vurgulayarak gençlerin yetişmesine maddi manevi katkı sunan herkese teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Bayrak, Hafız Ahmet Efe Ağgön’i tebrik ederek hediye takdiminde bulundu.

Hacı Mustafa Bakan Camii Gençlik Merkezinde yetişen ilk hafızın güzel bir örnek olduğunu belirten cami cemaati ise genç hafızı kutlayarak çeyrek altınla ödüllendirdi. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın