Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Din görevlilerine bağımlıkla mücadele eğitimi verildi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Erzurum Aşkale İlçe Müftülüğü tarafından Müftülük personeli ve din görevlilerine yönelik “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” düzenlendi.
 Din görevlilerine bağımlıkla mücadele eğitimi verildi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasındaki protokol çerçevesinde Aşkale İlçe Müftülüğü Müftülük personeli ve din görevlilerine yönelik bağımlılıkla mücadele eğitimi düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliği ve ortak hizmetler çerçevesinde,  bireyin ve toplumun sağlığını, güvenlik ve geleceğini tehdit eden her türlü bağımlılıktan korumak amacıyla manevi danışmanlık ve rehberlik sunulması, cami, Kur’an kursu ve diğer alanlarda gerekli faaliyetlerin yürütülmesi, kaynak ve hizmet kullanımında iş birliği yapılması, din görevlilerinin toplantılarda, hizmet içi eğitimlerde Yeşilay temsilcileri ve bağımlılıkla mücadele koordinatörlerince bilgilendirilerek onların da vatandaşları bilgilendirmelerinin sağlanması, basılı, görsel ve işitsel yayınlar ile toplumun aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi gibi konularda  iş birliği, bilgi paylaşımı protokolü düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Eğitimler hakkında bilgi veren Aşkale İlçe Müftüsü Rahmi Sancar, “Müftülük personelimizin bağımlılıkla mücadele alanında daha etkin ve verimli hizmet sunabilmelerine rehberlik etmek amacıyla eğitimlerimizi yürütüyoruz. Bu kapsamda Yeşilay eğitimcileri tarafından hazırlanan video ders kayıtları her kademedeki ilçemiz personeli tarafından takip edilerek bağımlılıkla mücadele eğitimleri başarılı ve verimli bir şekilde tamamlandı.” dedi.

Yeşilay tarafından hazırlanan eğitimlere 69 personelin katılım sağladığı belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın