Din görevlileri kan bağışıyla hayat kurtarıyor

Erzurum Çat İlçe Müftülüğü koordinesinde din görevlileri Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.
 Din görevlileri kan bağışıyla hayat kurtarıyor

Türk Kızılay  tarafından “Her Damla Kan Bir Can” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında Çat İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Din görevlileri ile birlikte Türk Kızılay kan alma aracında kan bağışında bulunan İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan, Kızılay’ın kış mevsimi ve koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışlarında düşüş meydana geldiği çağrısına kayıtsız kalamadıklarını belirtti.

– Kan bağışı yaşam umududur

Müftü Erdoğan, “Yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışı, birçok insana yaşam umudu olabilir. Her gün çeşitli kazalar, yaralanmalar ve operasyonlar gerçekleşiyor. Bu noktada kan ihtiyacı hayati önem taşır.  Bir hastanın kurtulabilmesi için kan gereksinimi olduğu unutulmamalıdır. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, her gün binlerce kişi hayatını kaybedebilir. Bu sebeple düzenli kan bağışında bulunmak, insanların hayatını kurtarır. Kan bağışı, bir sosyal sorumluluk olup, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyacağı da bir gerçektir. Kan bağışının ücretsiz, gönüllülük esasına göre yapıldığının da unutulmaması ve bu bilinçle yapılması gerekir. Ben bu vesileyle tüm sağlıklı vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyor, kan bağışıyla onlarca insanımızın umudu olan din görevlilerimize ve Türk Kızılay ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın