Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çevrimiçi 'Evliliğe İlk Adım' semineri düzenlendi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Erzurum Oltu İlçe Müftülüğü, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım” semineri düzenledi.
 Çevrimiçi 'Evliliğe İlk Adım' semineri düzenlendi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan “Evliliğe İlk Adım” seminerleri, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlerin katılımıyla ülke genelinde çevirimi olarak devam ediyor.

Bu kapsamda Oltu İlçe Müftülüğü tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak düzenlenen seminerde, katılımcılara; “Aile İçi İletişim”, “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ile “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konularında bilgi verildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dört hafta boyunca devam eden seminer sonunda düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Sinan Cansever, bir kurum olarak ailenin fert ve toplum hayatındaki önemine değinerek şöyle konuştu:

“Problemsiz aile yoktur, ama problemlerini sağlıklı bir iletişimle çözebilen ve çözemeyen aileler vardır. Dolayısıyla seminerlerde dile getirilen hususlar, ‘temeli Allah’ın emri, Peygamberin kavli’ ile kurulan yuvaların problemlerini çözmede birer ölçü ve anahtardır. Allah’ın lutfettiği ülfet ve muhabbeti merhamet harcıyla karmak, hak ve sorumluluk dengesini kurmak, elimizde olmayanların hasretini çekmek yerine var olanın kıymetini bilmek ve birbirimize emanet bilinciyle sahip çıkmak, iki çift gözün bir ömür boyu mutlulukla tek bir noktaya bakmaları için yetecektir. Yeter ki aramızdaki saygı, güven ve adalet duygusu zedelenmesin.”

Seminere katılan çiftler ise “seminer programının kendilerine birçok şeyin değerini yeniden hatırlattığını ve farkındalık noktasında kendilerine çok farklı pencereler araladığını” ifade ederek Diyanet İşleri Başkanlığına ve Oltu Müftülüğüne teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Sinan Cansever, seminere katılanlara “Katılım Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın