Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi

Elazığ İl Müftülüğü, "2020 Yılı Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması" ile ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen "Yazıyorum/Çiziyorum" yarışmasında dereceye girenleri ödüllendirdi.
 Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi

Diyanet İşleri Başkanlığı, “2020 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, “Umre Ödüllü Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması düzenlemişti.

Elazığ İl Müftülüğü ise ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Yazıyorum/Çiziyorum” yarışması düzenledi.

Her iki yarışmada dereceye giren öğrenciler, Elazığ İl Müftülüğü tarafından ödüllendirildi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek İl Müftülüğünde düzenlenen ödül töreninde, İl Müftüsü Selami Aydın öğrencileri tebrik ederek hediyelerini takdim etti.

Sonrasında öğrencilere hitap eden İl Müftüsü Aydın, şunları söyledi:

“Salgın hastalık nedeniyle sade bir törenle size ödüllerinizi takdim etmek zorunda kaldık. Evlatlarını peygamber sevgisi ile yetiştiren anne-babaları tebrik ediyorum. Toplumun temel taşı olan ailede çocuklarımızın İslam ahlakı ve peygamber aşkı ile yetiştirilmesi, milletimizin geleceği açısından olduğu gibi bugün muhtaç olduğumuz huzur ve güven için de çok büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla bu hassasiyetle hareket eden ebeveynlere ve yarışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başarılarının daim olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bu arada ilk ve ortaokullar arasında düzenlediğimiz ‘Yazıyorum/Çiziyorum’ yarışmasında duygularını en güzel şekilde ifade eden yavrularımızı da kutluyor, bundan sonraki hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum.”

Ödül töreninin ardından Elazığ Sevgi Evleri Sitesi Müdürü Şahabettin Cem, İl Müftüsü Selami Aydın’a çocuklara gösterdiği ilgi ve alaka nedeniyle teşekkür ederek çocukların el emeğiyle yaptığı hediyeyi takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın