Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Harput'ta 175 hafız icazet aldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Elazığ Harput İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 175 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.
 Harput'ta 175 hafız icazet aldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Harput İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayıp, Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 175 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Harput Sarahatun Camii’nde Kovid-19 tedbirleri eşliğinde düzenlenen merasime Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız  Osman Şahin, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Müftüsü Selami Aydın, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile icazet alan öğrencilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Burada bir konuşma yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Kur’an-ı Kerim, dünyada ve ahirette bize mutlu olmanın yollarını gösteriyor.  Bugün hafız olan kardeşlerimiz, topluma rol model olacaklar. Yavrularımız, Kur’an-ı Kerim’i hem dilleriyle hem de gönülleriyle hıfz etmiş oldular. Çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak yetiştirebilirsek, milletimizin ve devletimizin geleceğini korumuş oluruz.” dedi.

“75 öğrencimizin hafız olmasında emeği geçen hocalarımıza ve kurslarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca hafızlarımızın anne ve babalarını da tebrik ediyorum.” diyen İl Müftüsü Selami Aydın ise hafızlığın yeryüzündeki en büyük nimetlerden birisi olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Hafızlık, adeta canlı bir Kur’an haline gelmektir. Kur’an-ı Kerim’in tamamını aklına, kalbine nakşetmektir. Meleklerle dost olmaktır. Ezberlediğiniz, kalbinize nakşettiğiniz Kur’an-ı Kerim’in hayat veren mesajlarını anlamaya çalışacaksınız. Manasına, tefsirine, bütün inceliklerine vakıf olacaksınız. O’nun üstün hakikatlerini öğrendikçe, O’nun ahlakıyla ve ahkamıyla hayatınızı güzelleştireceksiniz. Kur’an-ı Kerim’i akla ve kalbe yerleştirmek, hayata ve ahlaka kılavuz yapmak, anlayarak aydınlattığı yoldan yürümektir.”

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin’in yaptığı duanın ardından 175 hafıza hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın