Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Depremde yıkılan Kubbeli Camii’nin temeli dualarla atıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ağır hasar gören ve yıkım işlemleri tamamlanan Kubbeli Camii için temel atma töreni düzenlendi.
 Depremde yıkılan Kubbeli Camii’nin temeli dualarla atıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ağır hasar alan ve sonrasında kontrollü bir şekilde tamamen yıkılan Kubbeli Camii yeniden inşa edilecek.

İzzetpaşa Mahallesi’nde bulunan ve 1963’ten bu yana ibadete açık olan Kubbeli Camii’nin yeniden inşa edilmesi amacıyla düzenlenen temel atma törenine Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Müftüsü Selami Aydın, kurum amirleri ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ile vatandaşlar katıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Törende konuşan İl Müftüsü Selami Aydın, Kubbeli Camii’nin çok güzel bir proje ile yeniden inşa edileceğini belirterek caminin yapımını üslenen hayırsever iş insanı Mehmet Şimşek’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Aydın’ın yaptığı dua ile Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu ve protokol üyeleri, inşaat alanında butona basarak ilk betonu döktü.

446 metrekare kapalı alan üzerine bin kişilik cemaat kapasitesiyle inşa edilecek olan Kubbeli Camii müştemilatında erkek-kadın taziye evleri, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu, gençlik merkezi ve görevli odaları yer alacak.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın