Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kademeli normalleşme sürecinde Kur'an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kademeli normalleşme sürecine dair açıkladığı adımların ardından gözler Diyanet İşleri Başkanlığına çevrildi.
 Kademeli normalleşme sürecinde Kur'an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet Haber Özel

Kademeli normalleşme sürecinde Kur’an Kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek mi?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

4-6 Yaş Grubu, İhtiyaç Odaklı ve Hafızlık Kur’an Kursları ile İhtisas Merkezleri, Hizmet İçi Eğitim Merkezleri ve mahallinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitimler şeklinde bir çok kademede eğitimler düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın sürecinde çevirim içi ortamda faaliyetlerine devam etti.

– İhtisas ve Hizmet İçi Eğitimlerde yüz yüze dönem

Edinilen bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı İhtisas Merkezlerinde 1 Haziran 2021; Hizmet İçi Eğitim Merkezleri ve mahallinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim programlarında 2 Haziran 2021 tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime geçilecek.

– 4-6 Yaş Grubu ve İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları

4-6 Yaş grubu Kur’an Kursları ile İhtiyaç Odaklı Kur’an Kurslarında eğitim dönemi 11 Haziran 2021 itibarıyla sona ereceğinden bu programlarda yüz yüze eğitime geçilmeyeceği, bunun yerine Yaz Kur’an Kursu hazırlıklarına ağırlık verileceği öğrenildi.

– Hafızlık Kur’an Kuralrında oran yükselecek

Hafızlık eğitimi yapılan Kur’an Kurlarında ise hali hazırda yüzde 25 kapasiteyle devam eden eğitimlerin 2 Haziran itibariyle yüzde 60 oranında yüz yüze eğitime devam edileceği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın