Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

2021 DGS başvuruları başladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS), başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular, 31 Mayıs'a kadar yapılabilecek.
 2021 DGS başvuruları başladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

ÖSYM‘nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre,Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS), 11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak.

Sınava başvurular, 21 – 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 12.15’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

2021-DGS’de her iki testten de en az 1 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 1 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacak.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2021-DGS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebilecek.

2021-DGS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri>>>

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın