Yetim gülerse dünya güler

Diyarbakır Bismil İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bismil Şubesi iş birliğinde, “Yetim Gülerse Dünya Güler’’ sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.
 Yetim gülerse dünya güler

Bismil İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bismil Şubesi iş birliğinde, yetim çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla “Yetim Gülerse Dünya Güler’’ sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Bismil İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından yetim çocuklara ulaştırıldı.

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle başlatılan, “Bir Çocuğun Gülüşüne Ortak Ol” projesinin ikinci aşamasının, “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganıyla gerçekleştirildiğini belirten İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, “Mevlid-i Nebi Haftası temasının ‘Hz. Peygamber ve Çocuk’ olması sebebiyle köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaşma gayreti içerisinde olduk. Şimdi ise hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla İlçemizde bulunan ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) emaneti olan 20 yetimimizle buluştuk. Biliyoruz ki Peygamber Efendimizin ümmeti olarak bizlere düşen; öksüz, yetim, kimsesiz ve düşkün olanların elinden tutmak, yardımcı olmak ve onların yanında olduğumuzu hissettirmektir. Bu kampanyamız bu konuda atılmış küçük bir adımdır. Cenab-ı Allah hayırsever kardeşlerimizden razı olsun.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın