Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Lice'de Ashab-ı Kehf Uyanış Günü etkinliği

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyarbakır Fethi’nin 1382. yılı münasebetiyle Diyarbakır Lice İlçesinde “Ashab-ı Kehf Uyanış Günü” etkinliği gerçekleştirildi.
 Lice'de Ashab-ı Kehf Uyanış Günü etkinliği
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyarbakır Fethi’nin 1382. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen “Fetih Haftası” etkinlikleri kapsamında, Lice İlçesi Duru Mahallesinde bulunan Ashab-ı Kehf Mağaralarında “Uyanış Günü” etkinliği düzenlendi.  

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen etkinlik, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın kıldırdığı Cuma namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Etkinlikte konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın Fethi ile Ashab-ı Kehf’in uyanışının aynı hafta denk gelmesinde ilahi bir hikmetin olduğunu belirterek, “Yedi mümin genç, putperestliğe karşı inancını savunmak, muhafaza etmek üzere mağaraya sığınıyorlar. Burada zulme, bozgunculuğa ve fitneye karşı burada bir mücadele var. Bizim dersler çıkartmamız lazım. Yedi uyurların sadece o gün yaşandı bitti diye değil, bugüne taşıyıp bugün de zulme, bozgunculuğa ve fitneye karşı bölge halkını uyandırması, buradan bir ders çıkartmamız lazım diye düşünüyorum.” dedi.

Konuşmalarından ardından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Etkinliğe, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker ve Ebubekir Bal, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın