Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Başkan Erbaş: Camiler Müslümanlığın alametifarikasıdır

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Makedonya programı kapsamında Ohri Ali Paşa Camii’nde cemaate hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, camilerin hem ibadet hem de eğitim noktasında Müslümanlar açısından önemli olduğunu kaydetti.
 Başkan Erbaş: Camiler Müslümanlığın alametifarikasıdır
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Makedonya programı kapsamında Ohri’ye geçen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ohri Ali Paşa Camii’nde Akşam Namazı kıldırdı ardından camide bulunan Ohrili Müslümanlara hitap etti.

Başkan Erbaş, Anadolu topraklarında bulunan Müslümanların Balkanlarda yaşayan kardeşlerine derin bir sevgi duyduklarını ifade ederek, “Bu sevgi her zaman sizin için dua ve destek olarak kendisini göstermektedir. Bu bizim inancımızdan kaynaklanıyor. Hem Kur’an-ı Kerim’de hem de hadis-i şeriflerde müminlerin bir birini sevmesi emrediliyor. Rabbimiz, “Müminler ancak ve ancak kardeştirler” buyuruyor ve Peygamber Efendimiz, buyuruyor ki, “Sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçekten iman etmiş olamazsınız”  buyuruyor.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Camilerin Müslümanlığın alametifarikası olduğunu belirten Başkan Erbaş, camilerin hem ibadet hem de eğitim noktasında Müslümanlar açısından önemli olduğunu kaydetti.

“Müslümanlığın devam ediyor olmasının en büyük vasıtası işte bu camiler olmuştur”

Makedonya’ya ilk kez geldiğini dile getiren Başkana Erbaş, “Sizleri görmekle o kadar mutlu oldum ki. Burada Müslümanlığın devam ediyor olmasının en büyük vasıtası işte bu camiler olmuştur. Camilerimiz olmamış olsaydı çocuklarımız nerede ibadet edeceklerdi, İslam’ı nasıl öğreneceklerdi. İşte bu camiler sayesinde elhamdülillah. Bugün çok mutluyum. Üsküp’ten  buraya gelinceye sağda, solda yolun  her tarafında minareleri görmek beni çok mutlu etti. Allah sayılarını arttırsın. Yine bir hadis-i şerifinde Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor; “Mahşer günü hiçbir gölgenin bulunmadığı bir esnada Allah’ın arşının gölgesi altında gölgelenecek yedi sınıf insan vardır. Bunlardan birisi de huzuru mescitlerde, camilerde bulan ve orada yetişen gençlerdir.” Rabbim gönlü, kalbi camilere bağlı çocuklar, gençler yetiştirmeyi hepimize nasip eylesin.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Ohri Müftüsü Samet Aydari, Başkan Erbaş’a plaket takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın