Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diyanet Çocuk YouTube kanalı açıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet TV'nin çocuklara özel hazırladığı programlar, Diyanet Çocuk YouTube kanalında çocuklarla buluşuyor.
 Diyanet Çocuk YouTube kanalı açıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında daha çok evde vakit geçiren çocuklar, birbirinden eğlenceli ve öğretici çizgi filmlerin yanı sıra birçok çocuk programını Diyanet TV ve Diyanet Çocuk YouTube kanalından izliyor.

Birbirinden güzel programlar, çizgi filmler, yarışmalar, kukla oyunları, çocuk tiyatroları, Diyanet Çocuk YouTube kanalında çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Haftanın yedi günü Diyanet TV’de ekranlara gelen çocuklara özel birbirinden güzel programlara, çocuklar istedikleri zaman Diyanet Çocuk YouTube kanalından erişebiliyor.

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklara özel programlar hazırlayan Diyanet TV, Kur’an kursundan çizgi filmlere, çocuk programlarından tiyatroya kadar birbirinden eğlenceli ve öğretici programları çocuklarla buluşturuyor.

“Şeker Hoca” ile “Nasreddin Hoca’nın Fıkraları” ve birbirinden keyifli hikâyelerin çocuklara anlatıldığı Diyanet TV’de, “Dinimi Öğreniyorum” adlı programla Hz. Peygamber’in güzel ahlakı ile İslam dininin inanç esasları çocukların dilinde anlatılıyor.

“Harfler Köyü” ile çocukların eğlenirken Kur’an harflerini öğrenmeleri amaçlanırken, “Yusuf’un Dünyası” ile temizlik, beslenme gibi temel konular ele alınıyor.

Diyanet TV’nin çocuklara özel programları bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi; “Dedemin Öyküleri” ve “Hikâyelerle Çocuklara 40 Hadis” programında çocuklara aktarılıyor.

“Gezgin ile Meraklı” adlı programda ise minik izleyicilere ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları tanıtılıyor.

Çocuklara özel daha birçok yayına ulaşmak için Diyanet Çocuk Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın