Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Son ilahi mesaj: Kur'an-ı Kerim

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bir Ayet: Göklerde ve yerde ne varsa O’nundur, itaat da daima ve yalnız O’na yapılır. Allah’tan başkasından mı korkuyorsunuz? (Nahl, 16/52)
 Son ilahi mesaj: Kur'an-ı Kerim
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Son İlahi Mesaj: Kur’an-ı Kerim

İlahi kitapların sonuncusu Kur’an-ı Kerim’dir. O hiçbir değişikliğe uğramada günümüze kadar korunarak gelmiştir. Kur’an-ı Kerim, diğer kutsal kitapların aksine sadece bir millete veya belli bir zaman diliminde yaşamış insanlara gönderilmiş bir kitap değildir. Her çağ ve dönemde insanlığa ışık tutacak evrensel ilke ve esaslar içeren ve tüm insanlığa gönderilen ilahi mesajın son halkasıdır. O, insanın dünya ve ahiret mutluluğu için indirilmiş bir kitaptır.

Kur’an-ı Kerim’i diğer bütün sözlerden ayıran, Yüce Yaratıcı’ya ait olmasıdır. O, “Kelâmullah/Allah’ın sözü” ve “Kitâbullah/Allah’ın kitabı”dır. Allah’a ait olduğu için de “sözlerin en güzeli”dir. (Zümer, 39/23) Nitekim bir hadiste şöyle buyrulmaktadır: “Sözlerin en güzeli/doğrusu Allah’ın kelâmı/kitabı; rehberliğin en güzeli Muhammed’in rehberliğidir.” (Buhârî, Edeb, 70) O, inananların hep birlikte sımsıkı sarılması istenen “Allah’ın ipi/hablullah” (Âl-İmrân, 3/103) ve kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulptur (el-urvetü’l-vüskâ).

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın