Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Lisan-ı Hal

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bir Ayet: De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah çok bağışlayıcı, çok esirgeyicidir.” (Âl-i İmrân, 3/31)
 Lisan-ı Hal
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Lisan-ı Hal

Yurdumuza çok emeği geçmiş olan Tevfik İleri, ailesine yazdığı son mektupta, “Size mal, mülk veya servet bırakmadım. Namuslu, şerefli ve erkek bir ad bıraktım. Bununla iftihar edeceksiniz. Başınız yere bakmayacaktır.” der. On yedi sene memuriyet ve on yıla yakın da farklı bakanlık görevlerini yürütmüş olan bu güzel insan, gerçekten de çocuklarına helal lokmadan daha güzel bir miras bırakılamayacağının en güzel örneği olmuş ve harama el uzatmama konusunda evlatlarına hassas davranmaları gerektiğini bizatihi yaşamı ile göstermiştir.

“Allah’ın size verdiği rızıklardan helal ve temiz olarak yiyin ve inandığınız Allah’tan korkun.” (Mâide, 5/88) Allah Tealâ’nın vermiş olduğu rızıkları ayette buyrulduğu üzere helal ve temiz olarak yemeli, çocuklarımıza da bunu öğütlemeliyiz. Ancak unutmamalıyız ki lisan-ı hal lisan-ı kal’den daha etkilidir. Bu nedenle çocuklarımıza “Haram yemeyin.” demenin yanı sıra bizatihi kendimiz yaşantılarımızdaki hassasiyetimizle onlara örnek olmalıyız.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın