Kuruluşunun 97. Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı

Bir Ayet: Siz, insanlar için ortaya çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emredersiniz, kötülükten alıkoyarsınız ve Allah’a inanırsınız… (Âl-i İmrân, 3/110)
 Kuruluşunun 97. Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı

Kuruluşunun 97. Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924’teki kuruluşundan günümüze kadar sunduğu din hizmetlerinde doğru bilgiyi, güzel ahlakı, dinimizin iki ana kaynağı olan Kur’an ve Sünnet’in rehberliğini esas almıştır. Çağdaş dünyanın karşılaştığı
dinî sorunlara, sağlıklı bilgiyi, İslam’ın yüzyılları aşan bilgi ve tecrübe birikimini, günün değişen ve gelişen şartları çerçevesinde çağın ihtiyaç ve beklentilerini de göz ardı etmeden çözümler üretmeye çalışmaktadır.

İslam dininin temel kaynaklarına dayalı güncel ve sahih bilgiyle toplumu din konusunda aydınlatma, İslam’ın inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütme ve ibadet yerlerini yönetme görevini yerine getiren Başkanlığımız, toplumun bütün kesimlerini kucaklamayı ve herkese hizmet götürmeyi ilke edinerek her zaman aklıselimle hareket etmektedir.

Başkanlık, sadece yurt içinde değil yurt dışında da yüzü aşkın ülkedeki yurt dışı teşkilatıyla din hizmeti yürüterek insanlığın barış ve huzuruna katkı sunmaktadır.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın