İftarda dua

Bir Ayet: … Hamd, bizden hüznü gideren Allah’a mahsustur. Şüphesiz rabbimiz çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir. (Fâtır, 35/34)
 İftarda dua

İftarda dua

Dua, inanan insanın silahıdır. Ramazan ayı ise, bereket mevsimi olarak dualarımızın semalara yükselmesine, ilahî dergâhta karşılık bulmasına en uygun zamandır. Meleklerin, Allah’ın emriyle göklerden yere indiği bin aydan hayırlı geceyi sinesinde saklayan Ramazan’ın rahmet ve bereketinden daha çok istifade etmek için bol bol dua etmeliyiz.

Oruçlunun, orucunu açarken edeceği duanın geri çevrilmeyeceği müjdesi yüreklerimizi sevinçle doldurur. Ramazan’ın her anı kıymetli olmakla beraber özellikle iftarları dualarımızla ihya etmek bizler için bulunmaz bir fırsattır. 

Sofralarımızı kaldırdıktan sonra Allah Resûlü’nün ettiği dua gibi, “Rabbimiz! Güzel ve bereket dilekleriyle dolu ama bir o kadar yetersiz olan ve dilimizden düşürmediğimiz, vazgeçemediğimiz tüm övgülerle sana çokça hamd ediyoruz.” (Buhârî, Et’ime, 54) şeklinde Allah’a olan teşekkürümüzü bir kez daha dile getirmek, yediklerimizi daha lezzetli ve bereketli kılacaktır.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın