Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Devredilemez sorumluluk ana-baba olmak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bir Hadis: Allah’ım! Bize imanı sevdir; onunla kalplerimizi süsle; bizi, iman edilmesi gerekenleri inkâr etmekten, haktan sapmaktan ve Sana asi gelmekten tiksinir hale getir. (Hâkim, Müstedrek, I, 686)
 Devredilemez sorumluluk ana-baba olmak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Devredilemez Sorumluluk Ana-Baba Olmak

İnsanın elde ettiği her nimet ona hak verdiği gibi sorumluluk da yüklemektedir. İnsanın yüklendiği sorumlulukların başında şüphesiz evlatlarınınki gelmektedir.

Cenab-ı Hak, ebeveyne evlat nimetiyle asla ihmal ve inkar edemeyeceği birtakım sorumluluklar yüklemiştir. Bu sorumluluklar sadece çocukların maddi varlıkları ile ilgili değildir. Zira çocuklar yetişme sürecinde sevgi, güven ve ahlaki  gelişimleri için manevi desteğe ihtiyaç duyarlar. Anne-babaların gerek evlatlarının toplumda sağlıklı bireyler olmaları yönündeki gayretleri gerekse Allah’a karşı iyi bir kul olmaları yönündeki eğitim sorumlulukları devredilemeyen görevlerindendir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çiftler, çocukları ile ilgili üstlerine düşenleri eksiksiz yerine getirmekle mükelleftir. Zira onların ifa edeceği görevleri toplumda hiç kimse onlar gibi asla yerine getiremeyecektir. Anne-baba, evlat arasındaki ilişki Allah tarafından özel bir şekilde tesis edilmiştir. Bu sorumluluk bilinci ile hareket etmemiz gerekmektedir.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın