Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Büyüklerimizin öğütleri

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bir Hadis: Allah, Müslümanın başına gelen her şeyi -bir yerine batan dikeni dahi- günahlarına kefaret sayar. (Buhârî, Merdâ, 1)
 Büyüklerimizin öğütleri
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Büyüklerimizin öğütleri

Büyükler bize ebedi olana gönül vermeyi öğütlediler. “Seni mezara koyunca dönüp gidenleri değil, orada da yanında kalacak olan iyi amelleri dost edinmeyi… Nefsinin hayvani arzularını yenmeye çalışıp Allah’ın azametinden korkarak, O’na itaat ederek cenneti ummayı… Elindeki sermayeyi koruyup kasalarda sakladığın gibi, kıymetli kabul ettiğin bütün varlığını, ‘Sizin elinizde olan her şey tükenecek ancak Allah katında olan bakidir.’ ayetiyle amel edip Allah’a emanet edip O’nun rızası uğrunda harcamayı, malı mevkii değil takvayı seçmeyi…

Allah’ın taksimine razı olmayı, kimseye düşmanlık beslememeyi… Gerçek düşman olarak şeytanı bilip başka kimseye düşmanlıkta bulunmamayı… Allahu Tealâ’nın rızkına kefil olduğunu bilip, Allah’ın sende olan hakkı ile meşgul olmayı. Servete, ticarete, sıhhate güvenmeyip yalnız Hazreti Allah’a tevekkül edip O’na bağlanmayı, bunun da yeteceğini..” söylediler. (Cahit Zarifoğlu, Bir Değirmendir Bu Dünya, 40)

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın