Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Hadislerle O'nu Anlamak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Sevgili Peygamberimizin hadis-i şerifleri, Müslüman bireyin kişiliğini ve Müslüman toplumun temelini inşa eden yapı taşlan gibidir. Hadislerle O'nu Anlamak PDF
 Hadislerle O'nu Anlamak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Resül-i Ekrem Efendimizden 1400 yılı aşkın süredir itinayla nakledilen, kaynak kitaplarımızda korunan ve yaşanarak nesilden nesile aktarılan hadisler, bizim için sadece nadide birer emanet değil, aynı zamanda dünya ve ahiret mutluluğumuzu hedefleyen birer rehberdir.

Bu çalışma, bilhassa genç okurlarımızı Peygamber Efendimizin şerefli sözleriyle buluşturmayı amaçlamakta, bunu yaparken de hadis usulü ilmi kapsamında “hadisleri anlama ve anlamlandırma” odaklı kısa bir ilkeler manzumesi sunmaktadır.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kitabın hazırlanmasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Hadislerle İslâm adlı kıymetli eserden yararlanılmış, ayrıca Kütüb-i Sitte ve Müsned rivayetlerine başvurulmuştur.

Onun dilinden dökülenleri okumanın ve anlamanın, O’nu daha iyi tanımaya, daha çok sevmeye ve daha bilinçli bir şekilde örnek almaya vesile olması temennisiyle…

Hadislerle O’nu Anlamak PDF İNDİR>>>

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın