Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

İl Müftü Yardımcıları Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Eğitimden Sorumlu İl Müftü Yardımcıları, dijital ortamda yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
 İl Müftü Yardımcıları Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il müftülüklerince sürdürülen eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesi amacıyla “Eğitimden Sorumlu İl Müftü Yardımcıları Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

“Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla başlatılan evden Kur’an eğitimi projesi hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Toplantıda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, “Diyanet Eğitim Hizmetleri ve Temel Sorumluklarımız” başlıklı bir konuşma yaptı.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ise “Salgın Dönemi Eğitim Hizmetleri” konulu sunum yaptı.

Yaygın Din Eğitimi, Hafızlık,  Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik ile Program Geliştirme daire başkanlarının da hazır bulunduğu toplantının son bölümünde; hafızlık, 4-6 yaş ve ihtiyaç odaklı kurslarla hizmet içi eğitim faaliyetlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar istişare edildi.

Çevrimiçi ihtisas konferansları

Öte yandan Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce dini yüksek ihtisas ve hizmet içi eğitim merkezleri müdür ve eğitim görevlilerine yönelik planlanan konferanslar başladı.

Çevrimiçi düzenlenen konferansların ilk konuğu, eski Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığının ihtisas kurslarına olan ihtiyacı ve ihtisas eğitim merkezlerinin kuruluş aşamasında yaşanan sıkıntıları paylaşan Dr. Altıkulaç, ihtisas eğitiminin tarihi sürecinden bahsetti.

Altıkulaç, ihtisas eğitimlerinin kuruluş felsefesinin korunması ve sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Konferansta ayrıca Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, dini yüksek ihtisas ve hizmet içi eğitim merkezlerinin yapısı ve işleyişine dair bilgilendirmede bulundu.

Konferansı daire başkanları, ihtisas ve hizmet içi eğitim merkezi müdürleri ile eğitim görevlilerinden oluşan 240 katılımcı takip etti.

İhtisas konferanslarının Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri ve akademisyenlerden oluşan alanında uzman isimlerin katılımıyla devam edeceği bildirildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın