Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması bu yıl (2021) çevrimiçi gerçekleştirilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı üniversite öğrencilerine yönelik "Çevrimiçi Gençlik Bilgi Yarışması" düzenleyecek.
 Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması bu yıl (2021) çevrimiçi gerçekleştirilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, üniversite öğrencileri arasında “Çevrimiçi Gençlik Bilgi Yarışması” düzenleyecek.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s.) sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak ve Başkanlığın gençlere yönelik hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla, ülke genelindeki üniversite öğrencileri arasında düzenlenecek yarışmaya başvurular 19 Mayıs 2021 saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

Yarışma başvuruları https://yarisma.diyanet.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilecek.

Yarışmaya başvuran üniversite öğrencileri, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan “Hadislerle O’nu Anlamak” adlı eserden sorumlu tutulacak.

Adı geçen eser http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden ya da Diyanet yayın satış evlerinden temin edilebilecek.

Yarışmaya örgün veya açık öğretime kayıtlı olan üniversite öğrencilerinden, doğum tarihleri 1 Ocak 1993 ile 1 Ocak 2004 arasında olanlar başvurabilecek.

Yarışma kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il müftülüklerince her ilde bir kız ve bir erkek öğrenci birinci olarak belirlenecek.

Yarışma sonunda her ilde birinci olan bir kız ve bir erkek öğrenci, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde cumhuriyet altını ile ödüllendirilirken, yarışmada dereceye giren diğer öğrencilere ise başvuruda bulundukları müftülüklerce çeşitli hediyeler takdim edilecek.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın