Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

DİTİB'den Bosna Hersek'e Ramazan yardımı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırdı.
 DİTİB'den Bosna Hersek'e Ramazan yardımı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

 Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği iş birliğinde Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırıldı. 

Din Hizmetleri Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Bosna Hersek’in farklı şehirlerinde 200’den fazla aileye yardım paketi ulaştırıldığı kaydedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Başkent Saraybosna’nın yanı sıra Mostar, Gorazde, Foca, Kakanj, Zenica, Vitez, Travnik, Visoko, Srebrenitsa gibi birçok şehir ve köyde sürdürülen yardım faaliyetleri kapsamında, 200’den fazla ortaokul, lise, medrese ve fakülte öğrencisine de burs dağıtıldığı aktarıldı.

Türkiye’nin Mostar Başkonsolosluğu iş birliğinde Mostar’da faaliyet gösteren yetimhane, yaşlı bakımevi ve engelli bakımevine de temel gıda yardımında bulunulduğu belirtilen açıklamada, Almanya’da yaşayan Türk hayırseverler tarafından gönderilen yardımların, Din Hizmetleri Müşavirliği ve DİTİB görevlileri ile gönüllülerden oluşan bir heyet aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bilgisine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın