DİTİB'den Bosna Hersek'e Ramazan yardımı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırdı.
 DİTİB'den Bosna Hersek'e Ramazan yardımı

 Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ile Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği iş birliğinde Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırıldı. 

Din Hizmetleri Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Bosna Hersek’in farklı şehirlerinde 200’den fazla aileye yardım paketi ulaştırıldığı kaydedildi.

Başkent Saraybosna’nın yanı sıra Mostar, Gorazde, Foca, Kakanj, Zenica, Vitez, Travnik, Visoko, Srebrenitsa gibi birçok şehir ve köyde sürdürülen yardım faaliyetleri kapsamında, 200’den fazla ortaokul, lise, medrese ve fakülte öğrencisine de burs dağıtıldığı aktarıldı.

Türkiye’nin Mostar Başkonsolosluğu iş birliğinde Mostar’da faaliyet gösteren yetimhane, yaşlı bakımevi ve engelli bakımevine de temel gıda yardımında bulunulduğu belirtilen açıklamada, Almanya’da yaşayan Türk hayırseverler tarafından gönderilen yardımların, Din Hizmetleri Müşavirliği ve DİTİB görevlileri ile gönüllülerden oluşan bir heyet aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bilgisine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın