Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

DİTİB, Sırbistan’da Ramazan paketi dağıttı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Ramazan ayı dolayısıyla Balkan ülkesi Sırbistan‘ın Sancak bölgesinde ihtiyaç sahibi 620 aileye gıda paketi ulaştırdı.
 DİTİB, Sırbistan’da Ramazan paketi dağıttı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Organizasyon kapsamında Gelsenkirchen DİTİB Merkez Camii Dernek Başkanı Hüseyin Kar ve Lemgo DİTİB Ahmet Yesevi Camii Dernek Başkan Yardımcısı Erkan Sezer, Almanya’daki hayırseverlerlerin zekat ve fitre bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere Sırbistan‘ın başkenti Belgrad’a gitti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

DİTİB gönüllüleri ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkililerinin katıldığı dağıtım organizasyonu çerçevesinde, Sancak bölgesi Yeni Pazar, Tutin, Priboy ve Syentsa olmak üzere dört beldede ihtiyaç sahibi aileye Ramazan gıda paketi ulaştırıldı.

Yeni Pazar Başkonsolosu Başar Başol ve Yeni Pazar Müftüsü Senad Halitovic’in katılımlarıyla Yeni Pazar İstanbul Camii önünde başlayan yardım kampanyası çerçevesinde, Yenipazar ve çevresinde evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi 150 aile bizzat ziyaret edilerek yardım ulaştırıldı. Daha sonra Tutin, Priboy ve Syentsa’ya gidilerek bu beldelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere de gıda yardımında bulunuldu.

DİTİB heyeti, Yeni Pazar Müftüsü Senad Halitovic ile birlikte Sırbistan İslam Birliği Başkanı Sead Nasufovic’i ziyaret etti. Başkan Nasufovic yardımlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek DİTİB teşkilatına ve Almanya’daki hayırseverlere teşekkür ederek selam ve dualarını iletti.Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın