DİTİB Merkez Camii’nde bin 450 kişiye Kovid-19 aşısı yapıldı

Almanya’nın Köln kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı Merkez Camii’nde bin 450 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldı.
 DİTİB Merkez Camii’nde bin 450 kişiye Kovid-19 aşısı yapıldı

Köln kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camii’nde bin 450 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldı.

Köln Büyükşehir Belediyesi, Köln Sağlık Sigortaları Birliği ve MoscheeForum tarafından organize edilen aşı kampanyasına, gönüllü cemaat üyelerinin yanı sıra çevrede oturan Alman ve diğer milletlerden insanlar katıldı.

Merkez Camii’nde aşının yapılabilecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Aşı kampanyasında Merkez Camii’ni seçtiklerinden dolayı Köln Büyükşehir Belediyesi ve Köln Sağlık Sigortaları Birliği’ne teşekkür ediyorum. Moschee Forum ve gönüllü cemaat üyelerimizin gayretleriyle bu randevular alınmıştır. Zira bir dini cemaat olarak, birlikte yaşadığımız bu toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak bizim sorumluluklarımız arasındadır. DİTİB olarak, hem kendi hem de toplumun diğer bütün fertlerinin koronavirüse karşı korunması için aşının yapılmasını da önemle tavsiye ediyoruz.” dedi.

DİTİB Yüksek Dini Danışma Kurulu’nun, “oruçlu iken aşı yapılmasında dini açıdan herhangi bir engel olmadığı” yönündeki görüşünü hatırlatan Türkmen, Köln’de oturanların gelerek gönül rahatlığıyla aşı yaptırabildiklerini belirtti.

Camide düzenlenen aşı programına ilgi yoğundu.

Aşılamanın sonraki günlerde de devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın