Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

DİTİB gönüllüleri mezarlıkların bakımını üstlendi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Almanya Bavyera'da bulunan Fürth şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Mevlana Camii gönüllüleri, Müslüman ve kimsesizler mezarlığının temizlik ve bakımını üstlendi.
 DİTİB gönüllüleri mezarlıkların bakımını üstlendi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Mevlana Camii Yönetim Kurulu, şehir mezarlığının bakımında yaşanan aksaklıklar sebebiyle Belediye ile görüşerek mezarlığı temizliklik ve bakımını gönüllü olarak yapmak iatediklerini bildirdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dernek yönetimi ve gönüllü cemaatle birlikte mezarların bakım ve temizliğini yaptıklarını söyleyen Dernek Başkanı Refet Avcı, “Fürth Belediye Başkanı Dr. Thomas Jung ve tüm birimler ile uyum içinde yıllardan beri çalışıyoruz. Sağ olsunlar, problemlerimizi iyi niyet çerçevesinde pratik bir şekilde çözüyoruz. Pandemi döneminde cenaze merasimlerimiz garip geçiyor, acılarımızı paylaşamıyoruz. En azından kabirlere sahip çıkalım. Gönüllü üyelerimizle birlikte Ramazan ayının da gelmesiyle ilk temizliğimizi yaparak işe başladık. Bizlere destek sunan kardeşlerimize teşekkür ediyor, katkı sağlamak isteyen kardeşlerimizi de bekliyoruz.” dedi.

Başkan Avcı, “Belediyemiz de cemaatimiz de bu güzel faaliyeti üstlenmiş olmamızdan oldukça memnun kaldı” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın