DİTİB gençlik ve kadın gönüllülerinden selzedelere yemek ikramı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde yaşanan sel felaketlerinin yaşandığı ilk andan itibaren bölgede ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor.
 DİTİB gençlik ve kadın gönüllülerinden selzedelere yemek ikramı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) koordinesinde Köln Eyalet Bölge Birliği ile gençlik ve kadın kolları organizesinde selden en çok etkilenen Ahrweiler şehrinde 500 kişiye sıcak yemek ve su ulaştırıldı.


Kavurma, pilav ve taze fasulyeden oluşan sıcak yemekler, Lülsdorf DİTİB Selimiye Camii Kadınlar Kolu gönüllüleri tarafından hazırlanarak paketlendi.

Ayrıca tatlı, su ve pideden oluşan ikramlar Gençlik Kolları gönüllüleri tarafından Ahrweiler şehrinde toplama merkezi aracılığıyla mağdurlara ulaştırıldı.


Ahrweiler Afet Yardımı Merkezi Yöneticisi Melanie Brücken, “Bu zor günümüzde bizleri yalnız bırakmayan, yardım eli uzatan DİTİB teşkilatına ve gönüllülerine teşekkür ediyorum.” dedi.


Köln Bölgesi Kadınlar Kolu Başkanı Ümran Aslan ve Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Akar, selin ilk anından itibaren DİTİB taşkilatının gönüllüleri ve çalışanlarıyla sahada olduklarını belirterek, “Yüzlerce insan evsiz kalmış, herşeylerini kaybetmişler, harıl harıl evlerini temizlemeye çalışıyorlar. Evlerine girmek için uğraşıyorlar. DİTİB ailesi olarak orada bulunmanın önemli olduğunu biliyoruz. Bölgedeki ihtiyaçları dernekler olarak karşılamak için gayret ediyoruz. Bugün de sıcak yemek yardımı ile gönüllere dokunmak istedik.” ifadelerine yer verdiler.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın