Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Avrupa'nın kanseri islamafobi! Bu defa cami duvarına haç işareti çizildi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Almanya'nın Baden-Württemberg eyaleti Sontheim beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin duvarına haç işareti çizildi ve tabelası boyandı.
 Avrupa'nın kanseri islamafobi! Bu defa cami duvarına haç işareti çizildi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Sontheim DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Ali Özdemir, yaptığı açıklamada,  gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce caminin duvarına haç işareti çizildiğini ve tabelasının boyandığını söyledi.

Sabah 10.00 sıralarında cemaatten bir kişinin durumu farkettiğini belirten Özdemir, “Olayla ilgili bizler hemen polisi aradık. Polis inceleme yaptı ve soruşturma başlattı. Caminin duvarında 8 noktaya siyah sprey boya ile haç işareti çizilmiş, Gott ve Jesus yazısı yazılmış ve giriş tabelası boyanmıştır” ifadesini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Özdemir, saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Otuz yıldır Sontheim’da insanlara saygı duyduk ve her zaman saygılı muamele gördük. Şeffaf bir teşkilatız, Sontheim’ın bir parçasıyız ve kapımız herkese açık. Özellikle herkesin barış içinde birlikte yaşamalarını istiyoruz. 2019 yılında da pencerelerimiz ateşli silahla hasar görmüş, ancak olayın failleri bulunamamıştı. Bu saldırıyı yapanların bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz.”

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın