Kabe üzerinden yapılan çirkin provokasyona büyük tepki

Boğaziçi Üniversitesi avlusunda açılan bir resim sergisinde Kabe-i Muazzama fotoğrafının yere serilmesi üzerine toplumun her kesiminden büyük tepki yağdı.
 Kabe üzerinden yapılan çirkin provokasyona büyük tepki

Boğaziçi Üniversitesinde bir grup tarafından açılan sergideki bir resimde İslam’ın en mukaddes mekanı, Müslümanların kıblesi Kabe-i Muazzama haysiyetsizce tahkir ve tahrif edilmişti.

Konuya ilişkin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yapılan bu saygısıszlığa karşı Başkanlık olarak yasal yollara buşvarulacağı bilgisini paylaştı.

– Müftülük, din görevlileri ve vatandaştan Başkan Erbaş’a büyük destek

Başkan Erbaş’ın kişisel sosyal medya hesaplarından paylaştığı tepki mesajı, dakikalar içinde binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve destek mesajları atıldı. Başkan Erbaş’ın paylaşımı BİP, Telegram ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulama kanal ve gruplarında tsunami etkisi yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız.

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) January 29, 2021

– #KabeKutsalımızdır etiketi

Kabe üzerinden yürütülen çirkin provokasyona karşı tepkiler çığ gibi büyürken Türkiye Diyanet Vakfı tarafından açılan #KabeKutsalımızdır etiketi kısa süre içinde Twitter‘da gündem oldu.

Din görevlileri başta olmak üzere gazeteci, sanat ve siyaset dünyasından isimlerin #KabeKutsalımızdır etiketiyle yaptığı paylaşımlar adeta sosyal medyayı salladı.

Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyoruz. #KabeKutsalımızdır pic.twitter.com/amIbbXj3Nc

— Türkiye Diyanet Vakfı (@DiyanetVakfi) January 29, 2021

– 4 gözaltı

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan “4 Gözaltı” açıklaması geldi.

Bakan Soylu, yaşanan provokasyona ilişkin “4 LGB Sapkını gözaltına alındı” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!

— Süleyman Soylu | Maske
Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın