İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi dualarla açıldı

Elazığ Çaydaçıra'da İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
 İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi dualarla açıldı

Elazığ‘da İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı duayla hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan

“Hakikaten İpek Yolu’nun bizim tarihimizdeki yeri malum çok farklı. Adeta bu bizim doğuş yolumuzdur ve bu doğuş yolumuzun güzergahında El-Aziz’de böyle bir eserin ortaya çıkarılması ve bundan sonra da bu yolculuğu devam ettirecek bir neslin burada ihyası, inşası bizim için büyük önem taşıyor. Bunun için de her tür burada etkinlikler olacak, bunlar burada yaşayacak. Tabii böyle bir adımda hakikaten Leyla kardeşimizin attığı adımla birlikte emeği geçen bütün bakan arkadaşlarımız ki, bu konuda Gençlik ve Spor Bakanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bunun yanında Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza teşekkür ederim.

Bu etkinliklerle birlikte inanıyorum ki İpekyolu çok farklı ses getirecek. İnşallah biz Ankara’dan değil tüm Türkiye’den bu sesi duyacağız, buna kesinlikle inanıyorum. Bu konu ile ilgili olarak bütün milletvekili arkadaşlarım, burada ellerinden gelen her türlü desteği vermelidir.

Etkinliklerle burasının sesi tüm Türkiye’ye, hatta Etnospor’la dünyaya bence duyurulmalıdır diye düşünüyorum. Bu vesile ile emeği geçen tüm kardeşlerimi, mimarından mühendisine ve işçisine kadar tebrik ediyor, kutluyorum. Bu süreç içerisinde bundan sonra gerek şu andaki valimiz, bundan sonra gelecek valilerimiz, belediye başkanımız, belediye başkanlarımız hepsinin de burada desteklerinin olması önem arz ediyor. Bu yolculuğumuz, inanıyorum ki çok büyük hayırlara da vesile olacaktır. Tekrar hayırlı olsun diyorum, Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum. ifadelerini kaydetti.

 İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı duanın ardından hizmete açıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın