Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Diyanet TV'de konuk olduğu "İyilik Vakti" programında, "Camilerimiz açık, teravih namazı hariç namazlarımız kılınıyor." dedi.
 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, her salı akşamı Diyanet TV’de ekranlara gelen “İyilik Vakti” programında, tam kapanma günlerinden camilerin ve din görevlilerinin durumuna açıklık getirdi.

Prof. Dr. Erbaş, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde uygulanacak tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirterek, “Bu kapanma günlerinde camilerde cemaate namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç Cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu 1 yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın