Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diyanet, İlahiyat ve MEB İş Birliği İstişare Toplantısı düzenlendi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Diyanet, İlahiyat ve MEB İşbirliği İstişare Heyeti" toplantısında konuştu, adı geçen kurumlar arasındaki iş birliğinin, din eğitimi ve din hizmetini daha iyi noktalara taşıma anlamında önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
 Diyanet, İlahiyat ve MEB İş Birliği İstişare Toplantısı düzenlendi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet, İlahiyat ve MEB İşbirliği İstişare Heyeti” toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, adı geçen kurumlar arasındaki iş birliğinin, din eğitimi ve din hizmetini daha iyi noktalara taşıma anlamında önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ilahiyat/İslami ilimler fakülteleri ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında, din eğitimi ve din hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla oluşturulan “Diyanet, İlahiyat ve MEB İş Birliği İstişare Heyeti” toplantısına telekonferans sistemi ile katılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Türkiye’deki din eğitimi yapan kurumlar ve din eğitimini hizmete dönüştüren Diyanet İşleri Başkanlığı olarak buradayız. Hem ilahiyat fakültelerimiz hem ilahiyatçı rektörlerimiz hem Din Öğretimi Genel Müdürümüz ve heyeti burada. Güçleri birleştirdiğimiz zaman başarıyı yakalamak daha kolay oluyor.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Başkan Erbaş, Diyanet, ilahiyat ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün iç içe geçmiş üç kurum olduğunu belirterek, “Birbirimizden istifade etmemiz, birbirimizle birikimlerimizi paylaşmamız, sık sık bir araya gelmemiz, problemlerimizi görüşmemiz, müzakere etmemiz önem arz ediyor. Konularımızı ne kadar çok müzakere edersek doğru din hizmetini halkımıza yansıtma noktasında daha önemli işler yapmış oluruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Gündoğdu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ile Osman Tıraşçı, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis Aydemir,  çeşitli üniversitelerin rektörleri ile ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinden dekanlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın