Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Açık: Kayseri her daim hayırda öncü olmuştur

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde "Yükümüz Kardeşlik" sloganıyla hazırlanan 6 tır yardım malzemesi düzenlenen törenle Suriye’ ye uğurlandı.
 Açık: Kayseri her daim hayırda öncü olmuştur
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Yolumuz İyilik Olsunyardım kampanyası kapsamında, Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde “Yükümüz Kardeşlik” sloganıyla 6 tır yardım malzemesi hazırlandı.

Kayseri İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin desteğiyle toplanan yardımları taşıyan tırların uğurlanması için Hunat Mahallesi’ndeki otoparkta tören düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İl Müftüsü Şahin Güven, burada yaptığı konuşmada, her ay sınır ötesindeki ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardım malzemeleri gönderdiklerini hatırlattı.

Bugün 6 tırı daha bölgeye göndereceklerini anlatan Güven, şöyle konuştu:

“Türkiye Diyanet Vakfının bölgede başlattığı ‘İyilik Konutları’na Kayseri’den güçlü bir destek verelim dedik. Şu an itibarıyla 400’ün üzerinde konutun parası Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesine yatırıldı. Oradaki ihtiyaç sahiplerine bu evler vakfımız aracılığıyla yapılacak. Bölge bir yandan soğuk bir yandan sellerle boğuşuyor. Yardımlarımız sürüyor. Bu gönderdiğimiz 5 tır un, bölgedeki fırınlarımızda ekmek olup insanlara ulaşacak. Türkiye’nin en önemli patates üretim yerleri olduğu için Kayseri ve Nevşehir bölgesindeki patateslerden Suriye’ye yolluyoruz. Bir kısmı mutfaklarda yemek olup ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Diğer kısımları köylerde yaşayanlara 20’şer kiloluk paketler halinde muhacir kardeşlerimizin evlerine bırakılıyor.”

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık ise Kayseri’nin her zaman hayırda öncü olduğunu ve olmaya devam ettiğini dile getirdi.

İdlib kentini geçen günlerde selin vurduğunu anımsatan Açık, “10 yıldan bu yana Suriyeli kardeşlerimiz derme çatma çadırlarda yaşıyorlar, kimileri çadır bile görmedi. Bu insanlar 10 yıldır bir ev duvarına yaslanmadı. Başlarını yukarı kaldırdıklarında tavan görmediler. Müstakil bir banyoları olmadı. Türkiye’nin tüm kurumları bir yıldır enerji birlikteliği yaparak briket evler yapmaya başladı. Kayseri’ye de verdiği büyük katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.” diye konuştu. 

Gönderilen tırlardan, 3 tır un ve 1 tır patatesin Kilis Öncüpınar sınır kapısından Azez’e, 2 tır unun ise Hatay Cilvegözü sınır kapısından İdlib’e ulaştırılacağı bildirildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın