Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

1 Ocak'ta cuma namazı kılınacak mı?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, cuma namazının kılınıp kılınmayacağı merak konusu oldu.
 1 Ocak'ta cuma namazı kılınacak mı?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, cuma namazının kılınıp kılınmayacağı merak konusu oldu.

Kısıtlama günlerinde vatandaşların yürüme mesafesindeki bakkal ve marketlere gidişlerinde bir engel olmaması, yürüme mesafesindeki camilerde cuma namazının da kılınabileceği beklentisini oluşturdu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Camilerde koronavirüse karşı uygulanan sıkı tedbirler, daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündemine gelmiş, Bakan Soylu, “koronavirüs tedbirlerinin tam anlamıyla sadece camilerde uygulandığını” dile getirmişti.

Kısıtlama tedbirlerine ilişkin genelge koordinasyonunu, İçişleri Bakanlığı sağlıyor.

Yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazının kılınıp kılınmayacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak daha önce uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında, vatandaşların yürüme mesafesindeki bakkal ve marketlere gidişlerine bir engel olmaması, yürüme mesafesindeki camilerde cuma namazının da kılınabileceği yorumlarına sebep oldu.

2021 yılının ilk cuma namazı olan 1 Ocak 2021 Cuma günü, cuma namazının kılınıp kılınmayacağına dair gözler Diyanet İşleri Başkanlığına çevrildi.

Her hafta 90 bin camide okunacak cuma hutbesini harırlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 1 Ocak Cuma gününe dair cuma hutbesini henüz yayınlamadı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın