Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Denizli Çameli İlçe Müftülüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde Yaz Kur'an Kursları'na devam eden öğrencilere yönelik trafik eğitimi düzenlendi.
 Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hazırlanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimiprojesi kapsamında, Çameli İlçe Müftülüğünce açılan Yaz Kur’an Kursları’na devam eden öğrencilere, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Çocuklarda trafik bilincinin oluşması amacıyla düzenlenen eğitimde; yaya geçitlerinin kullanımı, trafik ışıkları, okul servislerine binme ve inme sırasında dikkat edilmesi gerekenler başta olmak üzere önemli konularda uygulamalı eğitimler verildi.

Trafik eğitiminin küçük yaşlarda verilmesinin önemine değinen İlçe Müftüsü Hüseyin Sözen, “Trafikte evlatlarımızı nasıl koruyorsak, araç içinde arka koltukta emniyet kemerlerinin takılı olmasına özen gösteriyorsak, aynı şekilde yaya haklarına da dikkat etmeliyiz. Emniyet Müdürlüğümüzün verdiği bu eğitimler çok faydalı, öğrencilerimiz üzerinde de olumlu etkilerini görmemiz mümkün.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın