Müftü Aşık: Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuruyoruz

Denizli Pamukkale İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Pamukkale Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahiplerine “İyilik Paketi” dağıtıldı.
 Müftü Aşık: Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuruyoruz

Pamukkale İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Pamukkale Şubesi iş birliğinde Berat Kandili münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda maddelerinden oluşan “İyilik Paketi” dağıtıldı.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, birçok alanda hizmet vermekte, adeta ülkemizin, milletimizin manevi ordusu konumundadır. Devletimize ve milletimize hizmet etme şerefini bizlere veren Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Necip milletimizin vakfımıza emanet ettiği; fitre, zekat, kurban, su kuyusu, briket ev, gıda, sağlık yardımı ve benzeri maddi olarak bağışladığı her meblağı ihsan şuuru ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevincini ve huzurunu yaşıyoruz.” dedi.

Berat Kandilinde Pamukkale İlçe Müftülüğünün hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kurduğunu dile getiren Müftü Aşık, “Özellikle Denizli halkımızı mübarek Berat Kandilinde gönülden tebrik ediyor, kandilimizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Pamukkale İlçe Müftüsü ve TDV Pamukkale Şube Başkanı Hüseyin Uysal’ın öncülüğünde, din görevlilerimiz, Kur’an kursu öğreticilerimiz, ilçe gençlik koordinatörlüğü personelimizin gayretleri ve en önemlisi hayırseverlerimizin maddi katkılarıyla 500 adet ‘İyilik Paketi’ adıyla hazırlanan erzak kolileri ile 500 aileye gıda olarak et yardımını bugün ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Pamukkale İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal ise “Bizler Pamukkale Müftülüğü olarak, daha önceleri parça parça ama sürekli yaptığımız hayır faaliyetlerine farklı bir boyut kazandırmak istedik ve din görevlilerimiz aracılığı ile camilerimizden duyurular yapmak suretiyle halkımıza gıda kolisi bağışı kampanyası başlattığımızı, toplanacak kolilerinin Denizli’mizdeki yardıma muhtaç ailelere Beraat Kandilinde ulaştırılacağını ilan ederek duyurduk. Hamdolsun halkımız bu kampanyaya çok güzel destek verdiler ve bugün toplamda 500 koliye ulaştık. Ayrıca 500 aileye de et bağışında bulunuyoruz. Beraat kandili vesilesiyle toplamda 1000 ailenin kapısını çalıp, gönül hanelerine misafir oluyoruz inşallah.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından din görevlileri ve TDV gönüllülerince hazırlanan iyilik paketleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Törene, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Başkanlık emekli Başmüfettişi İbrahim Hatipoğlu, İl Müftü Yardımcısı Ramazan Özgün Türkmen, Pamukkale İlçe Müftüsü ve TDV Pamukkale Şube Başkanı Hüseyin Uysal, şube müdürleri, il ve ilçe müftülük personeli, din görevlileri ile hayırseverler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın