Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Müftülükten çocuklara yönelik Ramazan etkinliği

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Çorum Ortaköy İlçe Müftülüğü Ramazan ayı münasebetiyle çocuklara yönelik “Resmini Getir, Hediyeni Götür” sloganıyla Ramazan etkinliği düzenledi.
 Müftülükten çocuklara yönelik Ramazan etkinliği
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ortaköy İlçe Müftülüğü, çocuklarda Ramazan ayı farkındalığı oluşturmak ve Ramazan sevincini paylaşmak amacıyla “Resmini Getir, Hediyeni Götür” sloganıyla Ramazan etkinliği düzenledi.

Etkinlik kapsamında Ramazanı resmeden çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitap seti ve iftariyelik hediye edildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çocukların Ramazan sevincini resmederek paylaştığını belirten İlçe Müftüsü Abdullah Çolak, “Büyükler olarak dilimizden düşmeyen “Nerede o eski Ramazanlar” diye bir söz var. Aslında bu sözü bize söyleten hakikat, çocukluk çağlarımızda Ramazan ayına dair yaşadığımız güzellikler; tadına doyamadığımız iftarlar, sahurlar ve teravihlerdir. İnsanlığın büyük bir hastalıkla imtihan olduğu bu günlerde çocuklarımızın gönül dünyasında Ramazana dair yaşanmış güzel hatıralar bırakmak biz büyüklerin en büyük vazifesi olmalıdır.” dedi.

Ramazan bayramına kadar devam edecek olan etkinliğe katılan çocuklar ise “Ramazan denildiği zaman aklıma cami ve teravih geliyor, oruç geliyor. Cami mahyalarında yazılan renkli ve güzel cümleler beni mutu ediyor. Ramazan ayını çok seviyorum.” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın