Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kur’an’ı güzel okumak için yarıştılar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Çorum İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.
 Kur’an’ı güzel okumak için yarıştılar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığınca “2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle din görevlilerine yönelik düzenlenen “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” kapsamında il birincileri belirleniyor.

Yarışma sonucunda Çorum il birincisi belli oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çorum Ulu Camii’nde düzenlenen yarışmada il merkezi başta olmak üzere Alaca, İskilip, Kargı, Osmancık, Sungurlu ilçelerinden toplam 6 din görevlisi Kur’an’ı Kerimi en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonunda Sungurlu ilçesi Büyük İncesu köyü İmam Hatibi Nurullah Temel, birinci oldu.

Temel, 14 Haziran 2021 tarihinde Tokat’ta gerçekleştirilecek olan Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen yarışma sonunda dereceye girenler Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın