Din görevlileri Türk Kızılay'ın yanında

Çorum merkez ve ilçelerinde hizmet veren din görevlileri, gönüllü olarak Türk Kızılay’ın Ramazan ayı faaliyetlerine destek oluyor. 
 Din görevlileri Türk Kızılay'ın yanında

Çorum İl Müftülüğü ile Laçin ve Mecitözü ilçe müftülüklerinde hizmet veren din görevlileri, bulundukları yerlerde gönüllü olarak Türk Kızılay’ın çalışmalarına destek veriyor. 

Din görevlileri, Türk Kızılay’ın “Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında yürütülen faaliyetlerle ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatıyor. 

Bu kapsamda din görevlileri ile birlikte çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay Çorum Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi ile çocuklara iftariyelik ikram etti.

Öte yandan Türk Kızılay Mecitözü Şubesi, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik ve bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

Türk Kızılay Gönüllüsü ve din görevlisi Yasin Çakın, “Mecitözü Şubesi olarak salgın döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gidilerek toplanan yardımları ulaştırdık. Sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşların ihtiyaçları için seferber olduk.” dedi.

Laçin Müftülüğü din görevlileri ise gönüllü gençlerle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi ikram etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın