Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Müftü Kabukçu: Siz bu toplumun geleceği olan nesilsiniz

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Çanakkale İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, “Gençliğe Değer” projesi kapsamında ilgilendikleri gençlerle İl Müftüsü Şükrü Kapukçu’yu ziyaret etti.
 Müftü Kabukçu: Siz bu toplumun geleceği olan nesilsiniz
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Çanakkale İl Müftülüğü gençlere yönelik çeşitli faaliyetler düzenliyor.

Proje kapsamında gençlerle okuma grupları oluşturan din görevlileri, gençlerle İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’yu ziyaret etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gençleri ve onlarla ilgilenen din görevlilerini İl Müftülüğünde ağırlayan Müftü Şükrü Kabukçu, “Gençler, başkanlığımızın ve din görevlisi arkadaşlarımızın yürüttüğü bu projeyi çok önemsiyoruz. Siz bu toplumun geleceği olan nesilsiniz. Sizin yetişmenizde bu topluma ait olan değerlerin bilinmesi büyük önem arz etmektedir. Unutmayın ki kendi değerlerimizi bilmez isek başkalarının değerlerine karşı savunmasız hale geliriz. Asırlardır bu topraklarda ecdadımız huzur ve barış ikliminde yaşamıştır. İlimiz Çanakkale’de gölgelerinde olmaktan şeref duyduğumuz ve her daim hayır, minnet ve Fatihalarla andığımız şühedamızın çektiği zorluklar, bize miras bıraktıkları emanetler son derece önemlidir. Bu itibarla hevesiniz, merakınız hangi ilim dalı olursa olsun kendi tarihimiz, medeniyetimiz ve değerlerimize ait okumalarımızın güçlü ve sağlam olmasını tavsiye ederim. Bu itibarla her seviden ve her okuldan tüm öğrencilerimize kapımız açıktır. Özellikle okuma gurubu oluşturan öğrencilerimize kitap temini hususunda imkânlar ölçüsünde katkı yapmaya çalışacağız. Rabbim sizleri zamanın her türlü fitnelerinden ve kötülüklerinden muhafaza buyursun. Milletine, devletine, anne ve babanıza hayırlı birer evlat eylesin.” dedi.

Ziyaret sonrası İl Müftülüğü tarafından gençlere Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi’nde istedikleri kitaplar hediye edildi. 
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın